http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/detail1.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/mara.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/savlis-lovi.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/det2.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/Kurovoce.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/bh.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/Kurovice-2.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/foto01.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/muzeum-2.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/h2.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/bh3.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/foto04.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/pinda.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/andrea.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/Helfstyn-21_05_2011-by_Strix-0810.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/muzeum.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/foto02.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/krak.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/bw.jpg
http://olomouckypluk.cz/images/fotogalery/001-Slideshow/thumb/bh2.jpg

11. 11. 2011 - 13. 11. 2011

Svatomartinské zimní táboření – Noční hlídka

Tradiční akce na Kurovicích v netradičním kabátě.

Toto pozvání berte jako ryze osobní, pakliže budete toužit po doprovodu další osoby, nebo budete-li chtít navrhnout dalšího účastníka, který má akci co přinést, obraťte se, prosím na Martina Šavela (Šavlise), tel. 725 820 454 nebo mail: martin.savel@olomouckypluk.cz. Průbežné informace k akci budou zveřejňovány na serveru http://tricitka.brodec.org v sekci "připravované akce".

 

Vážení přátelé, kolegové zabývající se 1. polovinou 17. století,

 

zveme Vás tímto na již tradiční a unikátní akci pořádanou sdruženími Alt-Starhemberg Olmütz, Green Regiment a Tvrz Kurovice ve dnech 11. – 13.11.2009 s názvem „Svatomartinské zimní historické táboření - Noční hlídka“.

 

Celá akce je pojata jako striktně privátní, s vyloučením veřejnosti i účastníků bez předchozího pozvání či dohody s pořadateli. Cílem není zvát dokonce ani celé jednotky a pořádat velkolepou akci o stovkách účastníků, což stejně vzhledem k zimnímu termínu není u drtivé většiny třicítkářů ani možné. Tato akce je pořádána pro nás, pro skalní příznivce historie. Nechceme tvrdit, že se jedná o LH, přesto však chceme, aby akce měla s oživlou historií mnoho společného. Počet účastníků je bohužel limitován na cca 55 bojujících, nejsme schopni zvát skupiny v plných počtech. Akce je koncipována pro "srdcaře a tvrdá jádra"...

 

Tato akce je pouze pro nás, tudíž si ji uděláme tak, abychom si to naše 17. století užili. Ochutnáme něco zimního pobytu a případně táboření v dobových podmínkách, něco dobové žranice a samozřejmě drobnou šarvátku následovanou pijatikou. V neděli se přesuneme na nedalekou střelnici a spácháme si již tradičně malé střelecké závody z dobových zbraní /pravidla závodů jsou přiložena/. 

 

V letošním ročníku, jak již z názvu vyplývá, dojde k několika zásadním změnám. Hlavní akcent celé akce bude tentokrát přesunut na noc z pátku na sobotu. Samotný akt táboření ustupuje mírně do pozadí, nicméně je stále možný. Nedělní střelby probíhají prakticky beze změn, snad jen s tím, že pakliže bude dostatek účastníků, přibude kategorie kolečkové pistole.

 

Je bezpodmínečně nutné, aby všichni účastníci dorazili do tvrze v pátek do 22:00. Dojde opět k rozlosování účastníků do dvou skupin. Jedna skupina bude tvrz opouštět do páteční půlnoci a vydá se pěšky do, z minulých ročníků dobře známého, lomu. Druhá skupina bude vycházet nejdříve hodinu po ní, nejpozději však do 3:30 ráno. 

 

K vlastnímu scénáři se prozatím nechceme vyjadřovat, dozvíte se jej na místě, popřípadě v průběhu hry, nicméně můžeme říci, že úkolem druhé skupiny bude v zásadě první skupinu vystopovat, nalézt a přemoci, vedle plnění případných vedlejších úkolů. Střelba za tmy bude z bezpečnostních důvodů probíhat pouze “focením” z pánvičky, čili bez prachu v hlavni.

 

Způsob, jak bude celá akce naplánována, je na účastnících. Ať již plný útok za tmy, nebo pomalý průzkum nepřátelských pozic a vyčkávání úsvitu, či cokoli jiného. Je to na Vás. Ukončení bojové činnosti bude po úplném fyzickém a psychickém vyčerpání účastníků, nejpozději však v sobotu ve 12:00, kdy bude organizován převoz auty zpět na tvrz.

 

Připravte se na listopadovou noc v lese. Je na místě připomenout, že tato akce není pro každého. Není jisté jaké bude v listopadu počasí, pobyt venku v zimních měsících může být poměrně náročný a na akci nebude povoleno viditelně používat nedobový materiál. Pakliže si někdo vezme pod dobový oděv termoprádlo, je to jeho problém, nicméně nebude tolerováno nic nedobového, co by bylo pohledem patrné, a to po celou dobu trvání akce, s výjimkou zdravotních pomůcek a legálních drog na kterých má dotyčný závislost. Chápeme, že například kávu, tabák, či podobné propriety uchováváte v původních, nedobových obalech, nicméně tyto je nutné schovávat do nějakého dobového pouzdra, bedny, pytlíku a podobně tak, aby nerušily atmosféru. To se týká jídelních pomůcek, potravin i nápojů, oblečení, obuvi, střelivin, spaní - prostě naprosto všeho, co nemá ze 17. stoletím nic společného. V lomu nebude s největší pravděpodobností zajištěno nic, čili pro každou skupinu či její části doporučujeme kotlík, sekeru, plachtu, deky, křesadlo, apod.

 

Při výrazné nepřízni počasí se pokusíme na tvrzi vyčkat do rána či dopoledne a zopakovat model z minulých ročníků. 

 

Po noční akci, v sobotu v brzkých odpoledních hodinách bude v nově rekonstruované místnosti tvrze připravena hostina pro všechny účastníky, která plynule přejde v pařbu. Pakliže s sebou budete chtít brát nějaká děvčata, která se nemohou účastnit nočního boje, budeme rádi když přiloží ruku k dílu při přípravách. Počítáme s tím, že po probdělé noci budete spíše preferovat spaní na tvrzi, kapacitně počítáme se všemi, nicméně tábořiště u tvrze bude nadále k dispozici, jako v minulých ročnících.

Pro táboření též platí striktní dobovka na viditelné vybavení, ve tvrzi je možno použít spacáky, doporučujeme i karimatky a nějaké podložky pod sebe, podmínky na tvrzi jsou stále stavebně-bojové.

 

Pakliže má někdo nějaký dobový recept na zábavu, pokrm či nápoj, bude vítáno předvedení ostatním. Jedním ze smyslů akce je mimo jiné i sdílení informací a poznatků. Ať již prostou formou ochutnávky, či přímo přednášky. Jakákoli aktivita tohoto druhu bude vítána.

 

V neděli proběhne organizovaný přesun na střelnici, kde bude možnost si zastřelit zbraně před závodem a následně proběhne střelecký závod samotný. Pravidla budou včas oznámena, zbraně a veškerá manipulace s nimi bude v souladu se zákonem č. 119/2002 Sb. a dalšími příslušnými ustanoveními.

 

V souvislosti s náklady na akci /střelnice, terče, hostina, apod./ bude vybírán účastnický poplatek ve výši 200 - 250,- Kč na osobu. Náklady upřesníme na místě. Cena se oproti minulým ročníkům o 50 - 100,- Kč na hlavu zvedne, jelikož bychom chtěli hostinu udělat bohatější, delší a lepší.

 

Mimo hostinu bude stravování individuálně na účastnících, pivo bude k dispozici na místě prostřednictvím organizátorů za nákupní cenu, při hostině pravděpodobně zdarma. 

 

Počty osob a účast potvrzujte na e-mail martin.savel@olomouckypluk.cz, a to nejpozději do 5.11.2010. U počtů uvádějte prosím celkový počet, počet bojujících a počet střelců do závodu, případně počet lidí jež budou spát uvnitř na tvrzi, případně velikost tábora .

 

Pro snadnější navigaci:

 

Pro snadnější navigaci:

tvrz na mapách.cz

lom na mapách.cz

Foto z minulých ročníků naleznete ve fotogalerii na webu www.olomouckypluk.cz

 

Za pořádající Alt-Starhemberg Olmütz a Green Regiment

 

Martin Šavel „Šavlis“ & Martin Malina „Zvířák“